Miłosierdzie Boga nie ma granic, to prawda. Jedyną “granicą” jest wolna wolna człowieka, który mówi Bogu “nie”! Dzisiaj dzień amnestii. Bóg odpuszcza wszystkie zaciągnięte kary i winy. Wszystkie!  Która dusza  przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski – mówi Jezus siostrze Faustynie. Wielu dzisiaj skorzystało ze spowiedzi – do cieszy i daję nadzieję.

Każdemu zananu jest obraz “Jezu, ufam Tobie”. Może wielu z nas ma go w domu. To jest klucz. Ufać! Zaufać we wszystkim! Dzisiaj mi przyszła taka myśl, że kiedy człowiek ufa to wtedy trwa nieustanne nabożeństwo do Miłosierdzie Bożego. Kiedu człowiek ufa, to daje “szansę” Bogu, a by ON wszedł w nasze życie. Jak trudno w życiu zaufać, dać się poprowadzić KOMUŚ, kto wie i widzi więcej niż my! To jest hardkorowe! Bóg wiele razy przejechał się na zaufaniu względem człowieka, ale człowiek nigdy nie przejedzie się na zaufaniu względem Boga! I więcej miłosierdzia kochani, więcej miłosierdzia!

  1. Grażyna
    Kwi 09, 2018

    Szczęść Boże, myślę że Pan Bóg wcale się na nas nie zawodzi. To bardziej ja ciągle zawodzę się sama na sobie , bo może za dużo od siebie samej wymagam. Pan Jezus ciągle powtarza, że mnie zna tak do końca do samego dna mojego serca. ON się mną nie zraża, tylko ja ciągle gdzieś w środku nie mogę przeskoczyć bariery swojego zaufania. Pan Jezus wybierając nas przecież wiedział do końca jacy jesteśmy i ciągle nam udowadnia że i tak nas kocha i ciągle odnawia z nami przymierze nie dlatego, że się na nas zawiódł ale dlatego żeby nas w końcu przekonać o swojej odwiecznej miłości.