Kochani,
w Niedzielę Palmową, 25 marca ruszamy do Bydgoszczy -Fordonu na Misterium Męki Pańskiej, której jest odgrywane na świeżym powietrzu w fordońskiej dolinie śmierci.
Będzie okazja także nawiedzić Kościół św. Polskich Braci Męczenników. To Kościół w którym bł. ks. Jerzy Popiełuszko odprawił swoje ostatnie nabożeństwo.
Koszt wyjazdu to 30zł. Zapisy w zakrystii św. Katarzyny. Ilość miejsc ograniczona.

Teren rozgrywania akcji Misterium Męki Pańskiej to tak zwana Fordońska Dolina Śmierci, która leży w granicach Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, w przestrzeni ukształtowanej przez naturę. Ta właśnie natura pozwala na oglądanie i słuchanie Misterium praktycznie z każdego miejsca, gwarantując doskonały odbiór.

•   Aby dotrzeć na teren widowiska trzeba pokonać pieszo ok. pół kilometra.

•   Dodatkowo przygotowaliśmy dla wszystkich przybywających stoiska z pysznym ciastem oraz gorącą herbatą i kawą, którą można nabyć za Bóg zapłać. Pyszności te są dziełem bydgoskich cukierników.

•   Własnymi siłami i talentami stworzyliśmy pamiątki, które będą przypominać to wydarzenie, a także dobrze wprowadzać w okres Świąt Wielkanocnych. Punkty te znajdują się obok stoisk z ciastem oraz herbatą i kawą.

•   Wszystkie grupy zorganizowane, osoby z dalekich zakątków naszego kraju zachęcamy do zaznaczenia swojej obecności w tym niesamowitym wydarzeniu. Na terenie Misterium w namiocie z napisem REJESTRACJA będzie możliwość zaprezentowania siebie, swojej grupy.

•   Bardzo prosimy, by uszanować charakter oraz miejsce rozgrywania Misterium. Przed spektaklem należy wyłączyć telefony, a w czasie jego trwania zachować ciszę. To wydarzenie dla wielu z nas jest głębokim przeżyciem, czasem refleksji i modlitwy. Zakazane jest spożywanie alkoholu, palenie papierosów i przyprowadzania psów.