KOCHAJ…. To streszczenie dzisiejszej Ewangelii i w ogóle całej Ewangelii. To wręcz streszczenie życia. Jak pięknie byłoby, gdyby po śmierci napisali nam jedno słowo: Kochał… Żeby tak się stało trzeba brać się za życia do kochania. Ale oczywiście jak to na Jezusa przystało, to tylko zachęta nie przymus! Kochać każdy może, nie każdy chce…

Kochać “swoich” to takie proste i oczywiste, ale kochać niekochanych, zagubionych, pobrudzonych to strasznie trudne. Czasem nie umiemy kochać ich miłością ludzką więc wtedy trzeba prosić Pana by kochać ich Jego miłością, nie oceniającą, nie potępiającą, nie skreślającą. Miłością, która zawsze ma czyste intencje. Miłością, która jest w stanie wzbić się “ponad”.

W życiu chodzi o to, by nie zapomnieć kochać. By do tej sfery życia nigdy nie wkradł się alzheimer. Franciszek nam przypomina, że “Bóg miłuje zawsze i to miłuje jako pierwszy, niezależnie od tego jak bardzo jesteśmy grzeszni”. Warto z tym iść w życie! Nawet jak w sercu bliźniego będzie deficyt tej miłości względem nas, nawet jak my samy nie będziemy kochali siebie zdrową miłością to Bóg nigdy kochać nie przestanie.

“Czym jest miłość? Czasami myślimy o miłości przedstawianej w telenowelach, która nie jest jednak tą miłością prawdziwą. Innym razem miłość może się wydawać entuzjazmem dla danej osoby, który później gaśnie. Gdzie prawdziwą miłość? Każdy, kto miłuje, narodził się z Boga, bo Bóg jest miłością. Jan nie mówi: «wszelka miłość jest z Boga, ale: Bóg jest miłością»” – podkreślił Papież.

A zatem? KOCHAJ…

 

 1. Urszula
  Paź 31, 2017

  BÓG OJCIEC, TATUŚ💝💒💝 nasz stworzył nas przecież z MIŁOŚCI dla MIŁOŚC!! Nie bójmy się więc KOCHAĆ!!
  PANIE 💝💒💝nasz blogoslaw i pomagaj nam kochać Bliźnich TWOJĄ MIŁOŚCIĄ 💝💒💝
  Pozdrawiam Cię serdecznie ks.Karolu otulajac stałą modlitwą 💒 I

 2. Hania
  Lis 01, 2017

  Miłość Pańska.
  Nie lękaj się, bo już się nie zawstydzisz, nie wstydź się, bo już nie doznasz pohańbienia.
  Bo małżonkiem twoim jest twój Stworzyciel, któremu na imię – Pan Zastępów;
  Odkupicielem twoim – Święty Izraela, nazywają Go Bogiem całej ziemi. :)
  Zaiste, jak niewiastę porzuconą i zgnębiona na duchu, wezwał cię Pan.
  I jakby do porzuconej żony młodości mówi twój Bóg;
  Na krótka chwilę porzuciłem ciebie, ale z ogromną miłością cię przygarnę.
  W przystępie gniewu ukryłem przed tobą swe oblicze, ale w miłości wieczystej nad tobą się ulitowałem.
  mówi Pan, twój Odkupiciel.
  Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju, mówi Pan. :)

  https://www.youtube.com/watch?v=KmQWWZoJZVA