Kilka dni tego dostałem sms-a, który niesie wiele nadziei. Oto jego treść: “Jakub był kłamcą, Piotr wyparł się Chrystusa, Dawid miał romans, Noe upił się, Jonasz uciekał przed Bogiem, Paweł był mordercą, Gedeon był tchórzem, Marta była nerwowa, Tomasz stracił wiarę, Sara była niecierpliwa, Eliasz miał myśli samobójcze, Mojżesz się jąkał, Zacheusz był niski, Abraham był stary, Łazarz był martwy…. A co na to Pan Bóg? Mówi : Wystarczy Ci mojej łaski. Moc bowiem w słabości się doskonali (2 Kor, 12, 9). Pan Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych. ”

W ten cały katalog ludzkim słabości i ułomności można wpisać siebie ze swoją osobistą nędzą, grzechem, nałogiem. Andrzej jest ….. Halina ma…. Karol jest….. Kamil….A ja kim jestem? Czy nasza słabość nas przekreśla? Być może u ludzi tak, ale u Boga NIGDY. Bóg nas zna, nawet wybiegając w przyszłość, On widzi dalej i głębiej niż my. My widzimy tylko z wierzchu, powierzchownie, często nieprawdziwie.

Dla czego takich ludzi akurat powołuje? Może dlatego, żeby słabości nauczyły ich pokory, by lepiej rozumieli ludzi i łagodniej ich traktowali? Bo myślenie o sobie w superlatywach zabiją pokorę a daję miejsce pysze. Pozwala czuć się lepszym od innych. Życie pokazuje, że być może z niektórymi grzechami, wadami, słabościami będziemy zmagali się do jego końca. Jeszcze tysiące spowiedzi przed nami. Tysiące rozgrzeszeń, powrotów. Nie ważne ile razy upadniemy, ale ile razy powstaniemy.

Św. Augustyn mówił takie mądre słowa, że “dopóki walczysz jesteś zwycięzcą”. Nawet jeśli tylko na godzinkę miałbym się poprawić to warto, bo w tym momencie chcę coś zmienić. To nic, że za tą godzinę zgrzeszę, upadnę, bo przecież mogę znowu wrócić. Bóg nie zamyka “kranu” z miłosierdziem, ono wylewa je przesadnie do końca świata. Najważniejsze by nie zapomnieć kochać, bo miłość – jak powie św. Jan – zakrywa wiele grzechów…

 1. Basia
  Wrz 03, 2017

  Mieć miłość do czlowieka oznaczaloby mieć miłość nad czlowiekiem,ogarnąć duszę i serce…wraz z ulomnoscia,słabością i jakimkolwiek grzechem😊Edith Piaf franc piosenkarka w ost wywiadzie na pyt dziennikarki powie:tylko kochaj! I tylko z tego naszego milosiernego kochania Bóg nas rozliczy…💒🌷😇

 2. Grażyna
  Wrz 04, 2017

  Szczęść Boże, myślę że Pan Bóg powołuje słabych, bo w nich widać bardziej Chwałę Pana, bardziej widać że nie my ale Pan Bóg działa. Słabi bardziej otwierają się na łaski Pana a przecież o to chodzi aby być bliżej Pana i tak jak pisała św. siostra Faustyna ” kto z ufnością podda się Panu, tego sam Pan będzie prowadził”. Dopóki czujemy się silni dopóty Pan nie może w nas działać. Dziękuję Ci Panie za moją słabość.

 3. Urszula
  Wrz 08, 2017

  Przepraszamy CIĘ NAJŚWIĘTSZA MIŁOŚCI za to, że tak marnie CIĘ kochamy, że nasza czlowiecza miłość jest taka słaba!! Bo przeciez prawdziwa i głęboka miłość nie rani!!
  Prosimy CIĘ PANIE dodawaj nam SWEJ MIŁOŚCI do każdej chwili naszego życia, abyśmy nie ranili CIEBIE i naszych bliźnich!
  DUCHU ŚWIĘTY BOŻE 💝💒💝 wzmacniaj nasze słabości stałościa SWOJEJ MOCY. Amen
  Serdecznie pozdrawiam Cię ks.Karolu otulajac łaską daru modlitwy 💒