Biblia. To jedyny bestseler na skalę wszechświata. To „książka” nie tylko na nasze czasy, ale po wsze czasy. Kopalnia wiedzy o Bogu. Niesamowita strawa dla ducha. Słowo w nim zawarte niesie ogromne przesłanie duchowe. Przemienia. Umacnia. Daję nadzieję. Pismo święte jest wyjątkowym miejscem spotkania Stwórcy ze swoim stworzeniem.
Nie wyobrażam sobie, żeby ten, który nazywał się chrześcijaninem, nie miał w domu Pisma Świętego. Bo przecież przez nie dochodzę do poznania Boga. Jak się w kimś zakocham, chcę go poznawać. Chcę z nim być. Słuchać go. Jednakże chrześcijanin zakochany w Bogu, nie może poprzestać tylko na zakochaniu. Musi iść w dalej, w głąb…
Ostatnio w wydawnictwie M ukazała się w pięknie skrojonej szacie Biblia. Jest to wydanie pamiątkowe z okazji Roku Wiary 2012/2013. Zawiera 121 ilustracji Gustave’a Dore. Piękna pamiątka na prezent. Zamiast kupować banalne prezenty, można sprawić komuś oryginalna niespodziankę. Pismo Święte. A czemu by nie? Sprowokujmy takim prezentem. Niech ten prezent da do myślenia osobie obdarowanej . Może ktoś z naszych bliskich, przyjaciół nie ma jeszcze Biblii w domu. Zafundujmy mu duchową przygodę ze Słowem.
Edycje tej Biblii jest limitowana. Więc nie zastanawiajmy się. Warto ofiarować tę ekskluzywną Księgę tym, których kochamy. Zasługują na to. A Pan niech przez swoje słowo mówi do nich i rozpala ich wiarę. Dla ciekawostki dodam, że za półgodzinne, pobożne czytanie Pisma można uzyskać odpust zupełny.